Naučte se 100 německých slovíček za hodinu

autor: Jakub Pok

Přemýšlíte, jak se rychle naučit německy? Možná už ovládáte angličtinu nebo jiné jazyky, ale německá slovíčka vám připadají těžká? Nevíte, jak se začít učit německy, jakou vybrat učebnici? Nebo už se německy učíte, ale straší vás členy v němčině. Nemusíte věšet hlavu, němčina se dá učit i zábavně!

V našem článku vás naučíme 5 nových německých slovíček. Na úvod ještě poznamenáme, že němčina rozlišuje u podstatných jmen tři určité členy. Zatím uvádíme slovíčka bez členů. Nebojte se však, ani členy nejsou žádná velká věda, pro jejich učení existuje jednoduchá vychytávka, o které se můžete dočíst například v tomto článku: Naučíme vás 20 nových slovíček každých 5 minut

Začneme s německých slovíčkem VLAK – ZUG, zajímá nás výslovnost [CŮK]. Představte si, že v Německu vyrobili speciální vlak, který je abnormálně dlouhý a jezdí velmi rychle. Jeho jedinou nevýhodou je, že sebou neustále CUKá a cestující tak v jednom kuse padají ze sedaček. Opakování je následovné: vlak = neustále CUKá a je nevídaně dlouhý – proto CŮK. No není hned učení němčiny větší zábava?

Pokračovat budeme se slovem ZÁMEK – SCHLOSS [ŠLOS]. Zkuste si představit následující obraz – prohlížíte si krásný německý zámek a najednou se vedle vás objeví los. Rádi byste ho nějak zahnali, ale vzhledem k tomu, že německy neumíte zhola nic, zvoláte pouze: „ŠŠŠ, LOS!“.  K vaší velké úlevě to zabere a los zmizí. Rekapitulace je jednoduchá: zámek = před ním los, kterého zapudíte zvoláním: „Š, LOS!“.

Dále se naučíme slovíčko CENA – [PREIS]. Představte si, že v německých obchodech zavedli pro české turisty unikátní vylepšení. Veškeré zboží je místo cenovky opatřeno speciálním tlačítkem, po jehož zmáčknutí se vedle vás jako džin z lahve, zjeví Viktor PREISs, který vám ve svém kostýmu vypočítavého správce z pohádky S čerty nejsou žerty cenu poví. Nyní už jen zopakujeme – chci vědět cenu => objeví se PREISs a cenu mi sdělí.

Předposledním termínem, který se dnes naučíme, je slovo POLŠTÁŘ – KISSEN [KISSN]. Zkuste si představit, že ve všech německých hotelech nabízejí novinku – polštáře, které dávají pusu (anglicky KISS polibek) na dobrou noc a jelikož jsou Němci na tento svůj vynález patřičně hrdí, mají na sobě tyto polštáře natištěné velké písmeno „N“. Pro připomenutí tedy: polštář = dává pusu (KISS) a má na sobě „N“.

Posledním slovíčkem je POKOJ – ZIMMER [CIMR].  Možná ho znáte, ale příběh se nám tak líbil, že jsme nemohli odolat a zařadili jej také. Představte si, že vejdete do hotelového pokoje a tam leží CIMRman – ležící, spící ☺ Následně si jen stačí vybavit: pokoj = leží tam CIMRman.

Vidíte, ani to nebolelo a už umíte dalších 5 slovíček. Jsou to základní německá slovíčka, ale s naší metodou není problém se naučit i komplikovanější německá slovíčka. Nyní už jen zbývá je všechna zopakovat pomocí následujících otázek:

Co vlak neustále dělal a jak vypadal?

Jak jste zahnali zvíře, které se objevilo před zámkem?

Kdo vám sdělí cenu zboží v německém obchodě?

Co speciálního umí polštář v německých hotelech a co má na sobě natištěné?

Kdo ležel v hotelovém pokoji?

Když si naučená slovíčka zopakujete, budete se konečně učit německy s úsměvem :-)

A proč se vlastně učit německy? V dnešní době je znalost angličtiny téměř nutností. Málokdo se ale rozhodne pro učení němčiny. Vzhledem k tomu, s jakými zeměmi sousedíme a kolik je u nás německých firem, je ale dobrá znalost němčiny velkou výhodou na trhu práce! Školy také trochu zaspaly a němčina často chybí mezi školními předměty a lidí se znalostí německé slovní zásoby je málo. Takže se toho nebojte a můžete s němčinou začít!

A pokud hledáte aplikaci na učení němčiny, jste tu správně. Němčinu se konečně můžete učit online. V naší aplikaci 2000 slovíček najdete německá slovíčka pro začátečníky i pro pokročilé. Můžete se je učit podle témat nebo například podle učebnic Sprechen Sie Deutsch či Německy s úsměvem. Němčinu tak budete mít v mobilu neustále při sobě. Hlavní je, že aplikace vás budeme hlídat, abyste slovíčka správně zopakovali a tím pádem je NEZAPOMNĚLI! Nechybí samozřejmě pravidelné procvičování německých slovíček. Možná už jste na nějakou aplikaci na učení němčiny narazili. Například Duolingo němčina je mezi lidmi populární. Naše aplikace vás ale díky vytvořeným příběhům německá slovíčka naučí rychle a hlavně trvale.

Pokud nejste fanoušky moderních technologií a nechcete se učit slovíčka online, ideální je přijít na kurz, kde vás naučíme metodu slovíček v příbězích. Díky této paměťové technice zvládnete nejen německá slovíčka, ale i obávané členy podstatných jmen v němčině. V kurzech vedených Jakubem Pokem se naučíte spoustu vychytávek, jak se naučit rychle německy, ale ukážeme si i systém, jak postupovat v rámci jazykové učebnice tak, že němčinu zvládnete snadno a rychle.

DOBRÁ PAMĚŤ - ZÁKLAD ÚSPĚCHU

Jsme tím, co si pamatujeme. Bez paměti mizíme, přestáváme existovat, naše minulost je vymazána. A přece věnujeme paměti jen málo pozornosti, kromě případů kdy nás opustí. Děláme strašně málo k jejímu procvičení, živení, posilování a ochraně.

Mark Twain

Naše články o paměťových technikách


Copyright © 2019 2000 SLOVÍČEK | info@2000slovicek.cz

Aplikaci s vytvořil Jakub Vančišin